Střelectví 2020

 Školení střeleckých rozhodčích
Českomoravská myslivecká jednota uspořádala školení střeleckých rozhodčích, které se uskutečnilo 7. – 8. března 2020 v hotelu Orlina ve Vlašimi. První den proběhlo školení, druhý den zkoušky a praxe na střelnici. 

OKRESNÍ PŘEBOR OMS PÍSEK – 30.5.2020 – STŘELNICE PROVAZCE

V sobotu 30. května se uskutečnil již po několikáté, a to za chladnějšího a větrného počasí Okresní přebor OMS Písek na střelnici Provazce. Po tak nelehké době, kdy nás postihl Covid – 19 a museli jsme respektovat nařízení vlády, byla tato akce první ve sportovní střelbě, kterou střelecká komise OMS Písek uspořádala.
Celá střelecká soutěž se nesla v přátelském duchu a i přes chladné počasí se ke střelcům přidalo mnoho dalších diváků, kteří mají tyto disciplíny v oblibě.
Po ranní registraci a náležité kontrole všech potřebných dokladů se mohlo přistoupit k zahájení. To by ale nebylo možné bez zvuku halali od trubačů OMS Písek, kteří všechny akce mile podporují. Úvodního slova se ujal předseda střelecké komise OMS Písek Ing. Miroslav Ušatý, a přivítal všechny soutěžíci a postupně předával slovo 1. místopředsedovi ČMMJ Ing. Jiřímu Červenkovi, který tuto akci přijel podpořit spolu s předsedou OMS Písek, který je zároveň předseda střelecké komise ČMMJ Janem Matulkou. Dále nechyběl se svým přivítáním ani Ing. Václav Zámečník ředitel Lesů města Písku. Poslední kdo ke všem promlouval byl hlavní rozhodčí tohoto závodu Milan Bláha. Kladl všem na srdce bezpečnost při střelbě a dodržování všech nařízení.
Střelci byli rozděleni v disciplíně COPMAK SPORTING do dvou kategorii. Kategorii A vyhrál Václav Vaňáč s 46 terči, druhý byl Karel Kotrc a třetí příčku obsadil Zbyněk Červenka. Kategorii B vyhrál Martin Pilař s 39 terči, za ním se umístil Jaroslav Červenka ml., který na vítěze ztratil pouze o 2 terče, a třetí se umístil Václav Kučera. Celkem na  Compak Sportingu střílelo v obou kategoriích 34 střelců.
V Malorážkové soutěži se na prvním místě umístil Karel Kotrc s 397 terči, za ním potom Milan Kirchner, a třetí skončil Jaroslav Červenka. Své zastoupení měli i ženy a první příčku získala mladičká Veronika Plánská, druhá byla Andrea Jonášová a třetí místo připadlo Iloně Bernartíkové.  Celkem K4M střílelo 30 střelců.
Veliké poděkování patří střelecké komisi OMS Písek a všem zaměstnancům střelnice Provazce, kteří tuto akci připravili na výbornou. Ale úplně největší dík patří všem střelcům, bez nichž by se to prostě nemohlo uskutečnit a vytvořili skvělou atmosféru i pro ostatní veřejnost.
                                                                                                                           

OP-2020-K4M.pdf

OP-2020-DRUZSTVA.pdf

OP-2020-CS-2X25-B.pdf

OP-2020-CS-2X25-A.pdf

OP-2020-STARTOVNI-LISTINA-K4M.pdf

OP-2020-STARTOVNI-LISTINA-CS.pdf

www.jcted.cz/pisecke-postrehy/strelecky-okresni-prebor-pisecka-generalkou-na-republikovy-sampionat/?timestamp=1590878483&fbclid=IwAR3DgAR-o08ez7JPdtDY7aNFt03w4_EeXfvuqO56bzxLdAfax3Ro2-95log

omspisek.rajce.idnes.cz/OKRESNI_PREBOR_30.5.2020_-_OMS_PISEK_-_STRELNICE_PROVAZCE/

CELOSTÁTNÍ PŘEBOR ČMMJ – COMPAK SPORTING – 6.6.2020

V sobotu 6 . června 2020 se uskutečnil na střelnici Provazce – Písek celostátní přebor v Compak sportingu. Po tak nelehké době , kdy nás potkal Covid – 19 a nouzový stav nám přerušil naše aktivity, se závodu  zúčastnilo 96 střelců z celé republiky. Závod probíhal za slunného a zároveň deštivého počasí, zato velice hladce a rychle. Střelci si stihli mezi jednotlivými rundami  udělat i pauza na občerstvení,  popovídat a zhodnotit své dosavadní úspěchy.
Všichni střelci se hlásili dopředu tudíž ranní kontrola dokladů byla rychlejší. Dokonce se dostavili i další zájemci a netrpělivě vyčkávali zda se neuvolní místo pro jejich startování. Zahájení probíhalo za zvuku krásného halali od trubačů Okresního mysliveckého spolku Písek. Tuto prestižní střeleckou soutěž zahájil předseda ČMMJ Ing. Jiří Janota spolu s předsedou OMS Písek, který je zároveň předsedou SK ČMMJ Janem Matulkou a Ing. Václavem Zámečníkem ředitelem Lesů města Písku. Následně všechny přivítal předseda střelecké komise OMS Písek Ing. Miroslav Ušatý, a poslední zato nejdelší slovo dostal hlavní rozhodčí Milan Bláha , který kladl na srdce bezpečnost a dodržování všech trvajících nařízení a všechny pečlivě seznámil s celým průběhem závodu.
Celá akce měla tak přesný harmonogram a bylo až k nevíře, jak vše mělo hladký a přesný průběh.  Zpoždění bylo zcela minimální. A to vyhovovalo všem účastníkům ale i dalším příznivcům sportovní střelby, kteří nás svou přítomností poctili.
Vyhlášení výsledků opět zahájili trubači OMS Písek a za již deštivého počasí předávání cen podpořili senátor parlamentu ČR Mgr. Jaroslav Větrovský spolu s předsedou OMS Písek a předsedou SK ČMMJ Janem Matulkou a ředitelem Lesů města Písku Ing. Václavem Zámečníkem.
Kategorii superveteránů vyhrál Bedřich Navrátil s 80 terči a to o krásné 4 terče před Milanem Otáhalem. A otočili si tak loňské pozice. Na třetím místě po rozstřelu s druhým , skončil Josef Kučera. V kategorii seniorů zvítězil Milan Bláha ml. s 91 terči, který byl následně i celkový vítěz, neboť v rozstřelu mu bylo štěstí nakloněno. Filip Matějů a Jan Steiner, kteří museli jít do rozstřelu si následně vystříleli druhé a třetí místo. V kategorii veteráni byl nejlepší Pavel Zázvorka s 91 terči Mrhálek, druhý ve veteránech  byl  Karel Mrhálek a třetí Karel Kotrc. Po šesti účastníkách byla  kategorie junioři. Své prvenství v juniorech vystřílel Hubert Herel s 86 terči před druhým Tomášem Divíškem a třetím Romanem Vaňkem ml.. V ženách zvítězila Michaela Štenglová s 88 terči před loňskou vítězkou Evou Staňkovou.
Celý den ve znamení střelby se moc povedl. Všichni střelci stříleli jak nejlépe mohli i přesto, že nervozita byla veliká. Veliké poděkování patří střelecké komisi OMS Písek a všem ze střelnice Provazce, neboť bez jejich přičinění by se nám tato akce nemohla vydařit. Také nesmím zapomenout na díky pro naše sponzory, bez kterých by si střelci nemohli odnést honosné poháry , dalekohled od Fomei či kulovou zbraň od CZ a v neposlední řadě i nějaký ten náboj od Sellier & Bellot.
                                                                                                                            

vysledkova-listina-kategorie.pdf

vysledkova-listina-absolutni.pdf

www.jcted.cz/pisecke-postrehy/pisecky-strelec-milan-blaha-vypalil-rybnik-vsem-favoritum/?timestamp=1591466070&fbclid=IwAR3JELc5BzJEnEbm1OU3-YeOn4GTGaopE0DiAZnFuti7zKGFFsffUfi-M7o

omspisek.rajce.idnes.cz/CELOSTATNI_PREBOR_CMMJ_v_COMPAK_SPORTINGU_-_6.6.2020_-_OMS_Pisek_-_Strelnice_Provazce/

www.jcted.cz/pisecke-postrehy/hajny-milan-blaha-vypalil-rybnik-vsem-favoritum/?timestamp=1592738774&fbclid=IwAR2PHniT1U7dXqmvJaxqawxHmGJQMyuTod6sakhJSgMTK4Quq33UOLKf5xE

I. kolo FOMEI CUPU – STŘELNICE PROVAZCE 27.6.2020


27-6-2020-I-kolo-FOMEI-CUP-juniori-juniorky.pdf

27-6-2020-I-kolo-FOMEI-CUP-juniorky.pdf

27-6-2020-I-kolo-FOMEI-CUP-juniori.pdf


27-6-2020-I-kolo-FOMEI-CUP-dorostenci-dorostenky.pdf

27-6-2020-I-kolo-FOMEI-CUP-dorostenky.pdf

27-6-2020-I-kolo-FOMEI-CUP-DOROSTENCI.pdf


27-6-2020-I-kolo-FOMEI-CUP-zaci-zakyne.pdf

27-6-2020-I-kolo-FOMEI-CUP-ZACI.pdf

27-6-2020-I-kolo-FOMEI-CUP-ZAKYNE.pdf

omspisek.rajce.idnes.cz/I._kolo_FOMEI_CUPU_-_STRELNICE_PROVAZCE_-_27.6.2020/